top of page
IMG_20201007_082425.jpg
pozivnica.jpeg

PROMOCIJA SLIKOVNICE KARTOLINE MIRE

U SKLOPU PROJEKTA ZAŠTIĆENA PODRUČJA ZAVIČAJA – PARKA PRIRODE TELAŠĆICA

 

 

   Na Dan učitelja 5. listopada 2020. u Kneževoj palači Narodnog muzeja Zadar održana je promocija slikovnice Kartoline Mira i otvorenje izložbe učeničkih radova Miruj moje more u sklopu projekta Zaštićena područja zavičaja Parka prirode Talešćica.

 

    Projekt su u školskoj godini 2019/2020. provodili učitelji Mejra Uglešić, Ignis Lemezina i Dinko Marin u suradnji s Parkom Prirode Telašćica. Osnovni cilj ovog projekta je bio upoznati učenike s PP Telašćica, odnosno florom i faunom parka, kao i s geomorfološkim specifičnostima istog. Projekt je obuhvaćao više različitih aktivnosti poput predavanja i radionica koje je provodila stručna suradnica Parka gđa. Josipa Grbin, potom izrade sapuna uz pomoć učiteljice mentorice Andreje Kakše, izrade marmelade i izrade matematičke bojanke uz pomoć učiteljice savjetnice u miru Anđelke Marin. Vrhunac projektnih aktivnosti je svakako bila izrada slikovnice u kojoj su opisane biljne i životinjske vrste Parka s prigodnim tekstom koji su napisali učenici Luigi Rados, Toma Luštica i Lea Skroče.

    Želeći široj javnosti rezultati projekta su prikazani kako što je gore u tekstu spomenuto 5. listopada 2020. na promociji u Kneževoj palači Narodnog muzeja Zadar. Atrij Kneževe palače bio je ispunjen učenicima i njihovim roditeljima, ali i uvaženim gostima među kojima posebno ističemo: doc.dr.sc. Slavicu Vrsaljko (Odjel za izobrazbu učitelja Sveučilišta u Zadru), mr.sc. Ivanu Kuhtu Bogić (viša savjetnica za geografiju), Joso Nekić (pročelnik gradskog ureda za prosvjetu) i Ivanom Šabić (predstavnica nakladnika Alfa). U svom obraćanju voditelji projekta Dinko Marin i Ignis Lemezina istaknuli su važnost ovakvih projekata putem kojih se primjenjuju metodičko-didaktički modeli temeljeni  na suvremenim postavkama pedagoške znanosti i kurikulumskim pristupima koji  proširuju i doživljajno nadopunjuju postojeće važeće kurikule. Recezentica doc. dr. sc. Slavica Vrsaljko posebno je istaknula važnost slikovnice koju je svrstala u red poučno-problemskih slikovnica, apostrofirajući kako se putem slikovnica ulazi se u svijet čitanja i razvijaju čitalačke kompetencije od najranije dobi.  Prigodnim govorom se je obratila i ravnateljica škole Katica Skukan, kao i predstavnik nakladnika Alfe Ivana Šabić i Parka prirode Telašćica Josipa Grbin. Program je vodila učiteljica Mejra Uglešić, a uljepšali su ga učenici svojim krasnoslovima i pjesmom na čemu posebno zahvaljujemo gosp. Anti Radosu.

   Na poseban način zahvaljujemo Narodnom muzeju Zadar na ustupljenom prostoru Kneževe palače, ali i nakladniku Alfa koji je prepoznao ovaj projekt, i veliko hvala Raiffeisen banci koja ga je i financijski poduprla.

 

© 2013. Mali svijet geografije, OŠ Bartula Kašića Zadra, Dinko Marin, geografija, Sva prava pridržana. 

Ova web stranica je podstranica web stranice OŠ Bartula Kašića  Zadar, Bribirski prilaz 2, 23000 Zadar, te je stoga sastavni dio isto. Niti jedan dio  ove stranice ne može se preuzimati bez dozvole OŠ Bartula Kašića. Objavljuju se sadržaji vezani za rad s učenicima iz polja geografije i srodnih područja

Proudly created with Wix.com

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
  • RSS Classic
bottom of page